Kas supervõimetega või siiski mitte? Aga see kõik muutus

Kaks ägedat rosinasilmset venda, Kristo Stig ja Karl Alex, üritasid mõista, kas neil on supervõimeid või mitte.
Autor: Karin Pajur
Seda kõike muidugi enne seda kui meie pere uueks armsaks liikmeks sai VAFFA tool (mille päriselt peab ka suurte tähtedega kirjutama, sest see lihtsalt on seda väärt).

Aga igatahes arvasid meie nunnud, kelle vanusevahe on peaaegu täpselt 2 aastat, et jube põnev oleks katsetada kui kaua nad saavad tooli peal (või ükskõik millel, mis ronimiseks äge on) püsti püsida - seda muidugi teineteise tõttu.

Ega nad siis seda pahapärast teinud - lihtsalt mõlemal oli vaja teha täpselt samu asju ja täpselt samal ajal. See tähendas, et kullipilk ja rescue-meeskond‍ pidid alati valvel olema.

Vaffat tooli ei saa kiitmata jätta! Oi neid nägusid kui paki kätte saime ja poisid issit kokkupanemisel aidata said. Iga uus asi, mis tooli kokkupanemisel lisati, oli vaja ära proovida, enne kui tool lõpuni kokku pandud sai. Tuli ju majja uus ja äge asi, millel ka päriselt ronida tohib ja mille abil nüüd kõik asjad neile käeulatuses on, mida varasemalt ainult lisaabiga teha sai. Lihtsalt uskumatu!


Poisid on isegi jagamise ära õppinud. Kui muidu vanem laps, Kristo Stig, ei lasknud Karl Alex’it kunagi toolile, siis nüüd käivad nad alati näiteks koos hambaid pesemas. Üks päev tuligi Kristo Stig kurja näoga tuppa ja ütles meile, et miks me Karl Alex’i  juba voodisse paneme, kui tal on hambad veel pesemata. Kuna Karl Alex‘il on alles kuus hammast, ei olnud me veel talle seda kohustust nii väga juurutanud. Kristo Stig oli aga vahepeal väikevenna hambaharja võtnud ja isegi pasta peale pannud ning need ootasid teda kraanikausi äärel.

Nüüd on igal õhtul ja hommikul kindel värk, et väikevend peab hambaid pesema ja meil ei ole enam mingit muret, et keegi kuskilt alla pudiseks.

Samuti on poisid nii abivalmid ka näiteks söögitegemisel. Muidugi ilma toolita ei minda enam kuhugi. Küll on vaja seda igale poole vedada ja tarida. Mis on aga ülimalt positiivne, et selle kõigega saavad nad täitsa ise hakkama. Kui laps(ed) on õnnelikud, on seda ka ema ja isa.

Annan väikeseid näpunäiteid:
  • Kindlasti võiksid lapsed tooli koos vanemaga kokku panna. See loob nii palju rõõmu ja teadmist, et seda kõike tehakse just nende pärast.
  • Järelvalve peab küll olema, aga tegelikult ei juhtu mitte midagi kui korraks ära pead käima. Seega on meie maja rescue team’i tööaeg nüüd vähenenud.
  • Söögitegemine on muutnud lihtsamaks, sest nüüd on mul neli lisakätt, kes kasvõi salatit segada aitavad. Või hoopis  pannkooke teha. Lisan postituse alla maailma parima ja tervislikuma pannkoogi retsepti (pannkoogid marjadega).
KÕIK väikelapse vanemad .... PÄRISELT KA... kui teil veel Vaffat toolit ei ole, siis see on nagu elukindlustus, mida tegelikult ka vaja läheb.

Meie kodus on testperioodi eduka läbimise tulemusena saanud tool 10-pallisüsteemis 10 palli. Ja testitulemused tegid selgeks neli rosinasilma.

Sügav kummardus Vaffatele
Karin Pajur

Eelmine
Marisel, mängumaja ja Vaffa tool

Vastused puuduvad

Email again: